Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Oregon

Oregon satılık emlak

Batı ile Pasifik Okyanusu, kuzeyde Washington, güneyde Kaliforniya, doğudan Idaho ve güneydoğuda Nevada ile sınırlar.

Oregon, Pasifik kuzeybatısındaki bir Amerikan kıyı devletidir. Ormanları, dağları, çiftlikleri ve plajları içeren manzaralarının çeşitliliği ile ünlüdür. Portland şehri, eksantrik avangard kültürüyle ünlüdür ve ünlü kafeler, butikler, sıfır mil restoranlar ve küçük bira fabrikalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Oregon'da satılık bir mülk satın almakla ilgileniyorsanız, emlak piyasası durumu hakkında bir şeyler bilmek zorundasınız.

Şu anda Oregon'da emlak piyasasında satıcılardan daha fazla alıcı var ve bu, alıcılar için doğru müşterileri bulmayı zorlaştırabiliyor olsa da, satıcıların anlaşmayı hızla kapatmasına ve tercih edilen nihai satış fiyatını ne kadar almasına yardımcı oldu. alıcılar evleri için yarışıyorlar.

Portland'da, pazarda daha az ev ve daha az teklif var. Bu, mevcut evlerin düşüşünün Portland satıcının piyasasında aynı olumlu etkiyi göstermeyeceği anlamına gelir.

Son yıllarda, potansiyel alıcılardan Oregon'da satılık tek bir mülkte birden fazla teklif varsa, en az 20 veya daha fazla teklif olacaktır. Bugün bu sayı, bölgedeki evler için güçlü talep nedeniyle iki veya üç kat fazla teklife gerilemiştir.

Homebuyers için ilk kez umutları göründüğü kadar kasvetli değil. Beaverton ve Canby gibi popüler şehirler düşük maliyetli, temel evler için mükemmel yerlerdir. Bu yüzden, Oregon'da satılık bir mülk aramak için ilginç bir yer olabilirler.

2017'de konut satış fiyatları rekor kırmış olabilir, ancak müreffeh pazar Oregon emlak piyasasının sınırları hakkında bazı sorular sormuştur.

Satıcılar için bir pazar olmaya devam etse de, 2017'de olduğu kadar güçlü değil. Bu nedenle, potansiyel alıcıların bölgeyi gezmesi ve bir ev satın almaları, özellikle de ilk kez evlerinde olmaları için mükemmel bir zamandır. alıcı

Bir Lane County evinin ortalama satış fiyatı, 2016 ile 2017 arasında ortalama% 9.6 artarak 287.900 $ 'a yükseldi. Geçen yıl ortalama satış fiyatı 265.300 $ rekoru aştı.

Floransa, Oregon bölgesindeki bir evin ortalama satış fiyatı% 6 arttı. Çoğu emlak uzmanı, ev satışlarının ortalama fiyatının 2018 yılına kadar% 9'un üzerine çıkmasını beklemediklerini söylüyor.

Lane County, 2012 durgunluğundan bu yana emlak piyasasında bir artış gördü. Konut fiyatları son beş yılda arttı. Yani Lane County, Oregon'da satılık emlak aramak için doğru şehir değil.

Oregon'da 2018n'de konutların değeri 2017'den% 8.8'e yükseldi ve yerel değerlerin 2019'dan önce% 3,3'e yükselmesi bekleniyor.

En pahalı ev satışına sahip şehirler Portland, Bend, Beaverton, Hillsboro ve Gresham'dır. Neyse ki, Springfield ve Salem gibi şehirlerde giriş seviyesi evler için bazı iyi seçenekler de var.

 
 
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB